Grupy Robocze ds. Międzynarodowych i Zrównoważonych Finansów

Bardzo ważne i merytoryczne spotkanie o Europejskim Standardzie Zielonych Obligacji z Grupami Roboczymi ds. Międzynarodowych i Zrównoważonych Finansów, zorganizowane przez Ministerstwo Finansów.

W pracach nad Europejskimi Zielonymi Obligacjami, mamy szczególnie trudną walkę do stoczenia. Niezwykle ważne jest uwzględnienie inwestycji w gaz i atom, ale także bardziej elastyczne i wyważone kryteria dla mniejszych przedsiębiorców oraz o dobrowolność stosowania tego standardu. Wszystko to są rzeczy trudne w obliczu skrajnej ideologizacji tematyki klimatycznej dokonywanej przez lewicę, jak również partykularnych interesów największych unijnych „graczy”, którzy chcą wykorzystać narzędzie zielonych obligacji do wspierania rodzimej gospodarki.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

22 listopada 2023
Prezydent Kenii William Ruto w Parlamencie Europejskim

Prezydent Kenii William Ruto w Parlamencie Europejskim

🇪🇺 W Parlamencie Europejskim gościliśmy Prezydenta Kenii Williama Ruto. Wezwał do zacieśnienia współpracy między (...)

21 listopada 2023
Ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji!

Ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji!

🌍🛠️ Parlament Europejski podejmuje ważne kroki w kierunku zrównoważonej konsumpcji! Wczoraj przyjęliśmy stanowis (...)

21 listopada 2023
Debata w sprawie zmian traktatów

Debata w sprawie zmian traktatów

🇪🇺 Dziś podczas Sesji Plenarnej Parlamentu Europejskiego bardzo ważna debata dla nas Polaków i wszystkich Europejczy (...)

19 listopada 2023
Sesja Plenarną w Strasburgu!

Sesja Plenarną w Strasburgu!

🇪🇺 Już jutro rozpoczynamy Sesję Plenarną  (...)