Europejskie „Generatory Nadziei” wspierają Ukrainę!

🇪🇺🇺🇦 Ukraina zmaga się z dużymi problematami energetycznymi – ponad połowa sieci elektrycznej Ukrainy została uszkodzona lub zniszczona, a miliony Ukraińców nie mają prądu. Powodem tych problemów są ciągłe ataki Rosji na ukraińską krytyczną infrastrukturę cywilną, co narusza prawo międzynarodowe i humanitarne.

Dlatego właśnie Unia Europejska zdecydowała o otworzeniu kampanii dla Ukrainy – „Generatory Nadziei”.

W dniu rozpoczęcia kampanii Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola oraz Dario Nardella, burmistrz Florencji i przewodniczący Eurocities – sieci grupującej ponad 200 największych miast Europy – wezwali miasta, by przekazywały Ukrainie generatory prądu i transformatory. Pomoże to Ukraińcom przetrwać nadchodzącą surową zimę.

Dzięki generatorom będzie można utrzymać w ruchu najważniejsze obiekty w kraju. Zapewnią one energię szpitalom, szkołom, wodociągom, punktom pomocy i schronom oraz zasilą wodociągi, maszty i inną ważną infrastrukturę.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)