Europa jako zadanie

🇪🇺 Europa jako zadanie: nowa myśl, nowy kształt, nowa energia – to motto czeskiej prezydencji, która objęła przewodnictwo w Radzie UE od 1 lipca na najbliższe pół roku.

Wczoraj, dzień przed oficjalnym przedstawieniem czeskich priorytetów podczas debaty w Parlamencie Europejskim odbyliśmy bardzo merytoryczną dyskusję z Premierem Petrem Fiala.

Teraz w obliczu trwającej wojny w Ukrainie liczę na silny impuls ze strony prezydencji czeskiej dla dalszego wsparcia Ukrainy. Zarówno w zakresie wzmocnienia presji sankcyjnej na Rosję, przyjęcie nowych pakietów sankcji, wzmacnianie zdolności obronnych Europy i organizacji nowych środków dla wsparcia uchodźców wojennych.

Mając na uwadze sytuację geopolityczną, musimy na nowo zdefiniować obecną politykę energetyczną UE. Priorytetem powinno być zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i stawienie czoła ubóstwu energetycznemu w UE. Jest to szczególnie istotne w kontekście rewizji dyrektywy ETS.

Zgadzam się także z deklaracją dążenia czeskiej prezydencji do wzmacniania odporności jednolitego rynku. Konieczna jest wnikliwa analiza ewentualnych zakłóceń równowagi na nim, a także rozpoczęcie prac prace nad instrumentem SMEI (Single Market Emergency Instrument).

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)