Doroczne spotkanie Walking Christmas Dinner

Spotkanie zostało zorganizowane przez FACE (Federacja Stowarzyszeń na rzecz Łowiectwa i Ochrony Przyrody) we współpracy ze Stowarzyszeniem Europejskich Producentów Sportowej Broni Palnej (ESFAM). To doskonała okazja dla myśliwych i przedstawicieli branży do spotkania się z nami – posłami do Parlamentu Europejskiego. Te bezpośrednie kontakty oraz poznanie problemów jest dla mnie szczególnie cenne, ze względu na działanie w Intergrupie Bioróżnorodność, łowiectwo, Wieś.

Mogliśmy podsumować wyniki naszej pracy w 2022 r., a także omówić wyzwania w kolejnym. Rozmawialiśmy m.in. o rozporządzeniu UE w sprawie broni palnej 258/2012 w sprawie środków dotyczących przywozu, wywozu i tranzytu broni palnej, jej istotnych komponentów i amunicji. Ta zmieniona propozycja będzie ważnym tematem w agendzie Parlamentu Europejskiego na 2023 rok.

Zadaniem nas wszystkich – musimy zbudować świadomy dialog w tej sprawie.

Spotkanie otworzyli Prezes FACE, pan Torbjörn Larsson oraz Marie-Pierre Dechene, przewodnicząca ESFAM i dyrektor generalna Browning International.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

27 lutego 2024

 (...)

29 stycznia 2024
Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

Posiedzenie Komisji FEMM i LIBE

🇪🇺 Na posiedzeniu komisji FEMM poruszyliśmy wiele ważnych tematów z przedstawicielami Komisji Wolności Obywatelskic (...)

29 stycznia 2024
Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych

Zakaz połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chroni (...)

🌊 Potrzebne bardziej zrównoważone podejście do zakazu połowów z ruchomego dna na morskich obszarach chronionych  (...)

29 stycznia 2024
Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Sudanie i Tadżykistanie.

Przyjęliśmy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach (...)

🇪🇺 W ubiegłym tygodniu jako Parlament Europejski przyjęliśmy trzy rezolucje dotyczące praw człowieka w Chinach, Su (...)