Brak zgody na dalszą eskalację konfliktu na Ukrainie

Nie możemy pozwolić na dalszą poważną eskalacją w wyniku rosyjskich prób formalnej aneksji kolejnych terenów okupowanej Ukrainy. 🇪🇺🇺🇦

Jako posłowie potępiamy zamiar przeprowadzenia pozorowanych referendów w sprawie przyłączenia nielegalnie okupowanych regionów Ukrainy do Rosji.

Uważamy przeprowadzenie i wynik tych tak zwanych „referendów” za prawnie nieważne.

To znaczące poważne naruszenie prawa międzynarodowego ze strony Rosji. Dlatego domagamy się od Federacji Rosyjskiej powstrzymania się od dalszej eskalacji i uznania, że kontynuowanie niesprowokowanej wojny z Ukrainą doprowadzi jedynie do jeszcze większego cierpienia, gdyż jej rzekome cele nigdy nie zostaną osiągnięte.

Wsparcie Unii Europejskiej dla Ukrainy jest niezachwiane. Konieczne jest wzmocnienie sankcji gospodarczych wobec Federacji Rosyjskiej i zwiększenia wysiłków w celu uniknięcia obchodzenia sankcji, zwłaszcza z pomocą krajów trzecich.

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

18 listopada 2022
jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

jubileusz – 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strz (...)

Serdecznie dziękuję za zaproszenie! Niesamowity jubileusz - 355-lecia powstania Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszyn (...)

17 listopada 2022
NIE DLA DEZINFORMACJI

NIE DLA DEZINFORMACJI

Nie dajmy się dezinformacji, weryfikujmy źródła newsów! Unia Europejska walczy z fałszywymi informacjami. 🇪🇺🇵 (...)

16 listopada 2022
Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskiej

Kolejny krok w walce o cyberbezpieczeństwo Unii Europejskie (...)

Akt o usługach cyfrowych to zbiór nowych unijnych przepisów mających zapewnić bezpieczniejsze i bardziej rozliczalne śr (...)

16 listopada 2022
Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Gminny Dzień Seniora w Gizałkach

Seniorzy! Dziękuję, że mogę codziennie się od Was uczyć, obserwować i wspierać Wasze wspaniałe inicjatywy! Jestem pe (...)