10 mln zł z nowego rządowego programu Fundusz Młodzieżowy

Zadaniem Funduszu Młodzieżowego jest m.in. wspieranie młodych ludzi, by angażowali się w akcje społeczne, wolontariat, procesy decyzyjne samorządów. W tym roku do podziału przewidziano 10 mln zł, ale od przyszłego roku ta kwota ma być dwukrotnie wyższa. 🇵🇱💪

O pieniądze z funduszu mogą ubiegać się młodzieżowe organizacje pozarządowe, młodzieżowe rady gmin, miast i województw, samorządy szkolne oraz samorządy studenckie.

To fantastyczna możliwość dla młodych ludzi, chcących brać udział w procesach konsultacyjnych i dialogu obywatelskim, na dofinansowanie ich możliwości. Wkład własny nie jest wymagany. Najważniejszy jest pomysł. 💪

Wnioski o wsparcie w pierwszej edycji programu można składać do 12 września br. do godz. 16 przez internet – system obsługi dotacji Narodowego Instytutu Wolności (NIW) pod adresem https://generator.niw.gov.pl

Kalendarz

Pozostałe aktualności ... z ostatniej chwili

12 maja 2023
Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w Parlamencie Europejskim

Przemówienie Prezydenta Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa  (...)

W swoim przemówieniu Marcelo Rebelo de Sousa skupił się na wyzwaniach stojących przed Unią Europejską - odbudową po wo (...)

12 maja 2023
Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Kosowo i Serbia na drodze do Unii Europejskiej

Popieramy wniosek Kosowa o członkostwo w UE. Choć nadal istnieją obszary do poprawy - Kosowo skrupulatnie dąży do popraw (...)

12 maja 2023
Wspólnie dla Ukrainy

Wspólnie dla Ukrainy

Ukraina potrzebuje wsparcia Unii Europejskiej w walce z agresją ze strony Rosji. Podczas trwającej sesji plenarnej pilnie z (...)

12 maja 2023
Budżet UE na 2024

Budżet UE na 2024

W wieloletnich ramach finansowych na lata 2021-2027 zapisano w budżecie kwotę 12,9 mld euro w cenach z 2018 r. (15 mld euro (...)